Filmy obóz koncentracyjny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje obóz koncentracyjny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W 1942 r. Lali, młody słowacki Żyd (Jonah Hauer-King), trafia do obozu Auschwitz-Birkenau. Wkrótce po przybyciu zostaje wyznaczony do roli „tätowierera” – jednego z tatuażystów odpowiedzialnych za nanoszenie numerów identyfikacyjnych na przedramionach współwięźniów. Tam pewnego dnia poznaje Gitę (Anna Próchniak) i rozkwita między nimi miłość, która jest silniejsza niż otaczająca ich przerażająca rzeczywistość. Para jest zdeterminowana, żeby chronić siebie nawzajem i wspólnie przetrwać. Po 60 latach Lali (Harvey Keitel), teraz już w dziewiątej dekadzie życia, poznaje początkującą pisarkę, Heather Morris (Melanie Lynskey). Niedawno owdowiały mężczyzna znajduje w sobie odwagę, aby opowiedzieć światu swoją historię.
To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
Mroczna wyspa, a na niej zakład dla niebezpiecznych przestępców oraz dwóch gliniarzy, prowadzących dochodzenie w sprawie zaginięcia psychopatki. Czy uda im się rozwikłać zagadkę, czy sami popadną w odmęty szaleństwa?


Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung, czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat, postanawia uratować Żydów od zagłady…
Błaznowaty wieśniak przybywa do dużego miasta w Toskanii, zakłada rodzinę. Wybucha wojna, wkraczają Niemcy, wieśniak, jako pół-Żyd trafia do obozu koncentracyjnego wraz z najbliższą rodziną. Próbuje jednak przekonać syna, że pobyt w obozie jest jedynie pewną formą zabawy dla dorosłych.
Film biograficzny o św. Edycie Stein - niemieckiej filozof (była asystentką Edmunda Husserla) i Karmelitance Bosej, męczennicy Oświęcimia. Wychowała się w rodzinie żydowskiej. Z czasem stała się ateistką. Już jako dojrzała kobieta - pod wpływem lektury dzieł św. Teresy z Avila - nawróciła się na katolicyzm. Po dojściu Hitlera do władzy, z powodu swego pochodzenia żydowskiego, dostała zakaz wykonywania pracy dydaktycznej i robienia habilitacji. Wstąpiła wtedy do Karmelitanek Bosych w Kolonii. W czasie II Wojny Światowej została przeniesiona do klasztoru w Holandii, z którego w roku 1942 zostaje wywieziona wraz z innymi katolikami pochodzenia żydowskiego do Oświęcimia i zagazowana. Była autorką takich dzieł jak: "O zagadnieniu wczucia", "Byt skończony a Byt Wieczny" oraz "Wiedza Krzyża". W 1987 roku została beatyfikowana przez Jana Pawła II, w roku 1998 kanonizowana, a w roku 1999 ogłoszona Współpatronką Europy.
Właśnie dobiegła końca II Wojna Światowa. Stary rymarz, któremu udało się przetrwać obóz koncentracyjny wraca do swojej rodzinnej wioski. Zamiast radości z powrotu i nadziei na przyszłość, niesie w sercu nienawiść i chęć zemsty na mieszkańcach. Wszystko dlatego, że przyczynili się oni do śmierci jego ukochanego syna...

X-Men

7,3
Profesor Charles Xavier, najpotężniejszy telepata na świecie, założył szkołę, w której "mutanci" uczą się wykorzystywać swoje moce dla dobra całej ludzkości - tej samej, która nie chce uznać ich prawa do życia i samostanowienia... W szkole profesora Xaviera pojawia się dwoje nowych "mutantów": Logan / Rosomak, samotnik ze stalowymi szponami u rąk, który posiadł niezwykłą moc regeneracji i Marie / Ruda, wyalienowana nastolatka, która pochłania siły życiowe i wspomnienia każdego, kogo dotknie. Rosomak i Ruda wstępują w szeregi "X-Menów", którzy stają do walki z dawnym kolegą profesora Xaviera, Erikiem Lehnsherrem zwanym "Magneto". Magneto, dysponujący ogromną mocą "mutant" odwrócił się od społeczeństwa, wyznaje bowiem pogląd, że ludzie i "mutanci" nie mogą pokojowo współistnieć...
Co ukształtowało Hannibala - kanibala? Dlaczego bardzo inteligentne dziecko zamieniło się w potwora? Film pokazuje dzieciństwo i młodość Lectera. Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa odciskają piętno na jego przyszłym postępowaniu. Utrata matki i ojca była tylko preludium do przyszłych wydarzeń. To zamordowanie siostry przelało czarę goryczy.
Trwa rejs transatlantykiem z Ameryki Południowej do Europy, płynie nim również tytułowa pasażerka Liza. Od zakończenia wojny minęło już kilkanaście lat, ale Liza wśród innych pasażerów rozpoznaje znajomą z czasów wojny, Martę. To kobieta, którą Liza doskonale pamięta jako byłą strażniczkę w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…